V roce 2013 byl Katedře biologie přidělen investiční projekt FRVŠ s číslem 360/2013 nazvaný „Laboratoř pro výuku pedagogické antropologie, fyziologie živočichů, biologické techniky a základů mikrobiologie a pro experimentální činnost studentů.“

Z projektu byla zakoupena řada nového přístrojového vybavení a pomůcek pro výuku v různých předmětech, především Základy antropologie, Fyziologie živočichů, Didaktika učiva biologie člověka, Biologická technika apod. Na základě toho, byla podstatně zkvalitněna a zefektivněna výuka v těchto předmětech a rozšířena možnost experimentálních činností studentů.

Dne 8. října 2013 jsme uspořádali slavnostní otevření laboratoře spojené s celodenním workshopem s řadou nového vybavení, kterého se zúčastnili malí i velcí a na vlastní kůži si vyzkoušeli přístroje sloužící především ke znázornění fyziologických pochodů v těle a také různé výukové pomůcky, např. brýle „opilý a nebezpečný“ navozující účinky alkoholu na reakce člověka, vliv kouření na dýchací soustavu či nácvik kardiopulmonální resuscitace u tří věkových kategorií.

Podrobný postup řešení projektu je popsán v závěrečné zprávě: zaverecna zprava k projektu

Soubor protokolů k laboratorním úlohám s pomocí přístrojů a pomůcek zakoupených z projektu FRVŠ č. 360/2013: Skripta s protokoly k laboratornim uloham

Napsali o nás:

Bulletin PdF MU Pořád se něco děje.. (4/2013) bulletin 4